Tulipánok országa Hollandia
Időtartam: | 7 nap / 6 éjszaka |
Ország: | Hollandia |
Részvételi díj: |
212.000 Ft
|
Indulási időpontok: |
2021.05.02. - 2021.05.08.
2021.07.18. - 2021.07.24.
Zárt csoportoknak bármikor minimum 16 fő esetén.
|
Benelux körutazás
Részletes program:
1. NAP: SZEGED (PÉCS, DEBRECEN) – BUDAPEST – AUSZTRIA – PASSAU
Reggeli indulás, hegyeshalmi határátlépés után utazás Ausztrián keresztül Németországba. Passauba érve városnézés a három folyó találkozásánál lévő hangulatos városban. A dóm nemcsak szép barokk díszítései miatt érdekes, de itt található a világ egyik legnagyobb orgonája is. Az Altstadt házai nagyon egységes képet adnak a belvárosnak. Természetesen felkeressük első királynénk, Gizella kápolnáját is. Sétánk utolsó állomása a három folyó összefolyásának helyszíne. Különleges élmény a földnyelv végén állva egyszerre látni a 3 folyót: Duna, Inn, Ilz. Nürnberg közelében lévő szállásunkon fakultatív vacsora.
2. NAP: NÉMETORSZÁG – LUXEMBOURG – BELGIUM
Utazás Németországon keresztül, Luxembourgba. Kb. 2 órás gyalogos városnézésünk során gyönyörködhetünk az elegáns városban. Először a város különleges fekvése tűnik fel. Látjuk milyen meredek fal biztosította a város védelmét az évszázadok során. Ezt követően elmegyünk a Miasszonyunk Katedrálisába, ahova mai napig temetkezik a Nagyhercegi család. Kormányzati épületeket és a Nagyhercegi palotát is érintjük sétánk során. Lesz szabadprogram, amikor emléktárgyakat lehet vásárolni, hogy később is emlékezzünk erre a kicsi, de hangulatos városra. Szállás már Brüsszel közelében (2 éj).
3. NAP: ANTWERPEN – GENT – BRÜGGE
Ezen a napon, aki akar, önállóan sétál, nézelődik Brüsszelben, vagy tehetnek velünk egy tartalmas fakultatív kirándulást Belgium leglátványosabb városaiba. Antwerpeni városnézéssel kezdjük programunkat. Megtekintjük a Shelde folyót, a főteret, a Grote Markot, valamint a hét hajós, fantasztikus gótikus katedrálist ahol hatalmas, Rubens által festett szárnyasoltárokban gyönyörködhetünk. Ezt követően Gentbe utazunk. A városnézés alatt felkeressük a gótikus Szt. Bravo katedrálist, melyben a „Bárány imádása” szárnyasoltár is található, mely korszakalkotó volt az olajfestmények tekintetében. A közelében lévő óratornyot és a városházát is lefényképezhetjük. Nagyon szép a szobrokkal díszített városháza. Séta Graslei és Korenlei hangulatos épületei közt. Genti városnézésünk után folytatjuk utunkat Brügge-be, melyet sokan Belgium legszebb városának tartanak. Sétánk során láthatjuk a különleges homlokzatú Hansa házakat. A városháza épülete és a Harangtorony a központ ékességei. A várost behálózzák a kis csatornák. Szabadprogram alatt lehet vásárolni a híres brügge-i csipkéből, a belga csokoládéból, vagy a több mint száz fajta belga sörből. Ezt követően, aki gondolja, felkeresheti a közelben lévő templomot, melyben egy Michelangelo szobor is látható. Visszaúton Brüsszelben megállunk a világkiállításra készült híres Atomiumnál. Antwerpen – Gent – Brügge kirándulás (1 belépővel): 35 €. Szállás, mint előző nap.
4. NAP: DELFT – HÁGA – KEUKENHOF (ROTTERDAM)
Reggel Hollandiába átérve ismerkedés Delfttel, a porcelánok városával, mely az egyik legszebb és legtipikusabb holland kisváros. A városkát nemcsak több száz hídja és csatornái miatt érdemes felkeresni, hanem a látványos főtere is emlékezetes marad. Folytatjuk utunkat a 10 km-re lévő Hága városába, mely az ország 2. legnépesebb települése. Hága nem az ország fővárosa, mégis itt ülésezik a parlament. Az okáról beszél idegenvezetőnk. Séta a belvárosban és a parlament környékén. Ezt követően megtekintjük a Nemzetközi Bíróság épületét és a „Béke lángját”. Hágánál van az egyik legszebben kiépített tengerparti szakasza Hollandiának. Természetesen ide is elmegyünk, sőt aki akar, begázolhat az Atlanti-óceán hűs habjai közé. A délutáni programunk különbözik a tavaszi ill. a nyári csoport esetén. Az áprilisi és a májusi kirándulásunk utasai ezen a délutánon a Keukenhof virágparkot tekintik meg. Ez egy mesés virágkiállítás, ahol 30 hektáron több millió (!) tulipánban, jácintban, íriszben gyönyörködhetünk. Leírhatatlan a látvány, fantasztikus élmény. A nyári csoportunk programja változik – mivel ekkor már nincs nyitva a tulipánpark –, ezért ekkor felkeressük Hollandia 3. legnagyobb városát, Rotterdamot. A várost fontos tengerparti kikötője miatt a II. világháborúban a németek porig bombázták. Az újjáépítés során egy modern világvárost emeltek a romok helyén. Az ország legmagasabb kilátójából, az Euromast toronyból kitekintve láthatjuk Rotterdam híres kikötőjét és a belvárost is. Szállás Utrecht körzetében. Fakultatív vacsora.
5. NAP: AMSTERDAM – BELGIUM
Reggel bemegyünk Amsterdamba. Felkeresünk egy gyémántcsiszoló üzemet, ahol elmagyarázzák, és bemutatják, hogy lesz a gyémántból briliáns. A végén árubemutató és vásárlási lehetőség. Ezt követően lesz lehetőségük Rembrandt híres „Éjjeli őrjárat” című festményének megtekintésére a Rijks Múzeumban azoknak, akiket ez érdekel. Fakultatív hajókirándulással folytatjuk amsterdami programunkat. A város csatornáin halad kb. 1 órán keresztül a sétahajó. Kora délutántól gyalogos városnézés: Rokin, Dam, Hansa-házak, rengeteg hajózható csatorna, több száz híd, a híres Piros lámpás negyed, Begijn-udvar. Szabadprogram után egy fapapucsműhelyt és egy sajtüzemet keresünk fel, ahol kedvező vásárlási lehetőségek is lesznek az itt készített termékekből. (A belépés és a bemutatók ingyenesek.) A programok után elhagyjuk Hollandiát. Szállás Brüsszel közelében.
6. NAP: BRÜSSZEL – TRIER – NÉMETORSZÁG
Reggeli után városnézés Brüsszelben. Először busszal járjuk körbe a fő látványosságokat: (lesz kiszállás, fényképezés is) Európai Parlament épülettömbje, királyi palota, bíróság épülete… Ezt követő sétánk során látni fogjuk Európa egyik legszebb főterét; a Grand Place-t, a Manneken Pis szobrot, a Szent Gudule székesegyházat stb. Programunk befejezése után hagyjuk el a fővárost. Németországba érve megállunk az egyik legősibb német városban, Trierben. Nézelődés a csodaszép épületekkel, műemlékkel rendelkező városban. Ezekből több az UNESCO Világörökség Listáján is szerepel. Szép színfoltja a kirándulásnak Trier, ez a gyöngyszem. Továbbutazás, szállás Mannheim közelében. Fakultatív vacsora.
7. NAP: NÉMETORSZÁG – AUSZTRIA – BUDAPEST
Reggeli után utazás Németországon és Ausztrián keresztül. Hazaérkezés az esti órákban. Budapest után mindenkit a felszállási helyére szállítunk.
Buszos felszállási helyek:
Város | Megálló típus | Időpont | Cím |
---|---|---|---|
Budapest | Le/felszálló | kb. reggel 6.30 | OMV benzinkút, Üllői út-Ecseri út kereszteződése |
Budaörs | Le/felszálló | kb. reggel 6:45 | MOL benzinkút, McDonalds mellett |
Debrecen | Le/felszálló | kb. reggel 2.00 | Kishegyesi úti Tesco parkoló |
Dunaújváros | Le/felszálló | kb. reggel 5:00 | Dechatlon parkoló |
Füzesabony | Le/felszálló | kb. reggel 4:30 | Maklári körforgalom, MOL-kút |
Gyöngyös | Le/felszálló | kb. reggel 5:00 | Régi 3-as út Lukoil benzinkút |
Győr | Le/felszálló | kb. reggel 8:30 | M1-es melletti MOL-kút |
Kecskemét | Le/felszálló | kb. reggel 5.15 | Alföld Áruház mögött volt Domus parkoló |
Kiskunfélegyháza | Le/felszálló | kb. reggel 4:45 | Városháza előtti buszmegálló |
Miskolc | Le/felszálló | kb. reggel 3.45 | Búza tér, McDonald’s parkoló |
Nyíregyháza | Le/felszálló | kb. reggel 1.40 | Vasútállomás, PROFI parkoló |
Pécs | Le/felszálló | kb. reggel 3.00 | Jókai utca – Vasút utca sarkán lévő parkoló |
Szeged | Le/felszálló | kb. reggel 4:00- 4.15 | Széchenyi tér, Szeged étterem |
Szekszárd | Le/felszálló | kb. reggel 4:00 | Újvárosi temető melletti Shell-kút |
Győr | Le/felszálló | kb. reggel 8:30 | M1-es melletti MOL-kút |
Tatabánya | Le/felszálló | kb. reggel 7:30 | M1-es melletti McDonald’s parkoló |
Kecskemét | Le/felszálló | kb. reggel 5.15 | Alföld Áruház mögött volt Domus parkoló |
Kiskunfélegyháza | Le/felszálló | kb. reggel 4:45 | Városháza előtti buszmegálló |
Miskolc | Le/felszálló | kb. reggel 3.45 | Búza tér, McDonald’s parkoló |
Nyíregyháza | Le/felszálló | kb. reggel 1.40 | Vasútállomás, PROFI parkoló |
Pécs | Le/felszálló | kb. reggel 3.00 | Jókai utca – Vasút utca sarkán lévő parkoló |
Szeged | Le/felszálló | kb. reggel 4:00- 4.15 | Széchenyi tér, Szeged étterem |
Szekszárd | Le/felszálló | kb. reggel 4:00 | Újvárosi temető melletti Shell-kút |
Jászberény | Le/felszálló | Piac tér, Kossuth u. 14. |
Látnivaló | Belépődíj |
---|---|
Amszterdami hajózás | 15 € |
Keukenhof (időszakos) | 19 € |
Rotterdam Euromast (ha nincs Keukenhof) | 11 € |
Rijks Múzeumban (egyénileg) | 19 € |
Belépők ára: kb.: 53 € (áprilisi csoport), 45 €+ fakultatív
A megadott árak közelítő értékek, kisebb eltérések előfordulhatnak. 2021-ben áremelkedések előfordulhatnak. |
Szállás:
Utazás:
Ellátás:
Csatlakozási lehetőségek:
Részvételi díj:
Belépő árak:
Látnivaló | Belépődíj |
---|---|
Amszterdami hajózás | 15 € |
Keukenhof (időszakos) | 19 € |
Rotterdam Euromast (ha nincs Keukenhof) | 11 € |
Rijks Múzeumban (egyénileg) | 19 € |
Belépők ára: kb.: 53 € (áprilisi csoport), 45 €+ fakultatív
A megadott árak közelítő értékek, kisebb eltérések előfordulhatnak. 2021-ben áremelkedések előfordulhatnak. |