1. NAP: SZEGED / DEBRECEN / MISKOLC – BUDAPEST – KUTNA HORA – KOLIN
Ingyenes kora reggeli transzferek indulnak Szegedről, Debrecenből, és Pécsről Budapestre. Mindhárom útvonalon további felszállási lehetőségeket biztosítunk. A főváros után, rajkai határátlépéssel érkezünk Szlovákiába. A Dunán átkelve Pozsony látképe tárul elénk, majd a cseh határt átlépve tovább utazunk és Kutná Hora látványosságait keressük fel. A város peremén található egy csontkápolna, mely érdekes, de kicsit meghökkentő is. Megtekintjük a csodaszép Szent Borbála-katedrálist, mely a közép-kelet-európai gótikus építészet egyik legszebb példája, szépségével a prágai Szent Vitus-székesegyházzal vetekszik. Ezt követően sétálunk a belvárosban, ahol a gótikus kőkút mellett, a középkori házakban is gyönyörködhetünk. Utolsó állomásunk Kolin lesz, ahol lenyűgöző látványt nyújt a város díszkutas főtere, a gazdagon díszített polgárházakkal és a hatalmas, tornyos Városházával. Csodálatos a gótikus Szent Bertalan templom is. Programunk végeztével elfoglaljuk szállásunkat.
2. NAP: KOLIN – CSEH PARADICSOM – JIČIN – HRADEC KRALOVE
Reggeli után elutazunk a Cseh Paradicsom (Cesky Raj) területére, ami az ország elsőként védetté nyilvánított területe, mely nemrég felkerült az UNESCO Geoparkjainak Listájára. A terület ma Csehország egyik szimbóluma, az ország leglátogatottabb térségei közé tartozik. Közép- Európában sehol máshol nem található olyan hely, ahol néhány kilométeren belül ilyen változatos táj látványa fogadná a turistákat. A Cseh Paradicsom déli határán emelkednek a Prachovi sziklák (Porladó-sziklák), ez a terület egyik legfrekventáltabb turistaközpontja. Ezt követően Jičin irányába folytatjuk utunkat. Ki ne ismerné a jičini bíró és Rumcájsz kalandjait? Jičín legszebb látnivalója a főtere. A Szent Jakab templom és az 52 méter magas torony, illetve a teret övező árkádos, reneszánsz és barokk stílusú házak határozzák meg leginkább a tér sajátos karakterét. Megnézzük kívülről Wallenstein gróf kastélyát, aki a 30 éves háború nagy hadvezére volt. Ezt követően Hradec Královéba buszozunk. A város hagyományosan a cseh királynék városa, egyben Kelet-Bohémia egyik turisztikai és kulturális központja, mely egyedi panorámával rendelkezik. Az óvárosban több építészeti stílus keveredése figyelhető meg. Városnézésünk után elfoglaljuk szállásunkat Hradec Kralovében (2 éj).
3. NAP: TEPLICE – ADRŠPACH – NACHOD
A mai napon fakultatív kirándulás keretében Csehország egyik leglátogatottabb természeti nevezetessége a célpont. A lengyel határ közelében elterülő Adršpach-teplicei homokkő sziklavidék lenyűgöző tájára utazunk, amely kedvelt úticél a turisták számára. Adršpach, Janovice, Skály és Teplice nad Metuji települések által határolt terület a leglátogatottabb. A két névadó településhez tartozik egy-egy ún. homokkő sziklaváros. A víz és a szél eróziós munkájának köszönhetően az egykor vélhetőleg egységes homokkőtömb az évmilliók során lepusztult, feldarabolódott. Itt túrázunk, melyhez megfelelő öltözet, különösen gumitalpú-vagy túracipő szükséges. A jól kiépített és kitáblázott turistaösvények, helyenként létrák teszik változatossá a haladást. A túra nagyjából 3-4 órát vesz igénybe. Kirándulásunk után Náchodra utazunk, ahol megtekintjük a XIII. században épült várkastélyt, amely egyike azon 3 cseh kastélynak, melyeknek udvarában medvék láthatók. Megtekintjük a kastély loggiás udvarát, kápolnáját, és a XVII. században épült kertjét. Városnézésünk programjában a főtér Szt. Lőrinc temploma és a Városháza is szerepel. Fakultatív Homokkő-szikla + Náchod kirándulás (1 belépővel): 30 €. Szállás, mint előző nap.
4. NAP: LITOMYŠL – ŽDAR NAD SÁZAVOU – BRNO
Ez a nap a cseh világörökségekről szól, ugyanis a nap során felkeresendő látványosságok mindegyike szerepel az UNESCO Világörökségek Listáján. Reggel érkezünk Litomyšl-be. A város központjában megtekintjük a csodaszép reneszánsz kastélyt, mely az UNESCO Világörökségei közé is felkerült. Az épületek külső díszítései érdekesek, de nagyon látványos a központi kastély szobáit bemutató túra is. Litomyšl-t elhagyva Ždar nad Sázavou felé vesszük az irányt. A város közelében egy újabb Világörökség fogad bennünket, a Nepomuki Szent János Zarándoktemplom. A Santini által tervezett templomot tíz körcikkből álló ambitus-gyűrű veszi körül, amelyet 5 ötszög alakú kápolna és 5 kapu szakít meg. Látványuk nagyon érdekes. A délután második felében Brnóban, az ország második legnagyobb városában tartunk gyalogos városnézést. Megtekintjük az Óvárosházát, a Piac teret, a Szent Péter és Pál-katedrálist. Este foglaljuk el brnói szállásunkat.
5. NAP: BRNO – MACOCHA – PUNKVA – OLOMOUC
Reggel a Macocha-szakadékhoz megyünk. A közel 140 m mély szakadék tulajdonképpen a barlang tetejének beszakadásával jött létre. Nevének eredete egy népszerű legendából származik. A közeli Vilémovice faluban élő fiút mostohaanyja bedobta a szakadékba, azonban a fiú szerencséjére egy ágon fennakadt és élve kecmergett vissza a faluba, ahol szétkürtölte a gyalázatos esemény hírét, mire a mostoha (cseh nyelven „macocha”) a megtorlástól való félelmében belevetette magát a szakadékba. A szakadék felső részére sétával elérhető platformot építettek, ahonnan elénk tárul a lenyűgöző mélység. Folytatva utunkat a Punkva-barlanghoz buszozunk. A Morva-karszt területén található barlang 2 szakaszra oszlik: az első egy hagyományos cseppkőbarlang, ez beletorkollik egy kb. 150 m mély töbörbe, ami fantasztikusan szép. Ezután egy rövid sétával a csónakkikötőhöz érünk, ahol elektromos csónakba kell beszállni. A csónaktúra egy hatalmas barlangkapun keresztül egy gyönyörű tóban ér véget. Ezt követően Olomoucba utazunk, itt lesz a szállásunk is. Prága után itt találhatók a legsűrűbben műemlékek, történelmi épületek, valamint itt áll az ország második legrégebbi egyeteme. Városnézés, mely során megtekintjük a Szentháromság oszlopot a főtéren, mely bekerült az Világörökségek közé. Nagyon kecses toronnyal rendelkezik a Városháza, látványos az érseki székesegyház is, hogy csak pár műemléket emeljünk ki a városnézésünkből. Este elfoglaljuk szállásunkat.
6. NAP: OLOMOUC – KROMERIZ – TRENCSÉN – BUDAPEST
Reggeli után hazaindulunk. Első megállónk Kromeriz‑ben lesz. A város Közép-Morvaország kulturális centruma, melyet 1997‑ben Csehország legszebb történelmi városává választottak. A városközpont a főtérrel, a Püspöki palotával és az ehhez tartozó reneszánsz-barokk virágoskerttel és a palotakerttel, az UNESCO a Világörökségei közé tartoznak (külső fotózás). Hazaúton megállunk Trencsénben (Szlovákia), mely talán a legszebb várral büszkélkedhet a Vág mentén. A településhez az egykori kiskirály, Csák Máté neve köthető. Megnézzük a város fölé magasodó várat, majd folytatjuk utunkat Magyarország felé. Budapestre érkezés várhatóan 21 óra körül. Ezt követően mindenkit a felszállási helyére szállítunk.